Bio

 

AMMA OMENAA MENSAH przedsiębiorca, właścicielka marki meblowej AMMADORA (www.ammadora.com), współinwestor energooszczędnego osiedla OSADA BORKOWO w Borkowie oraz założycielka i Prezes fundacji OMENAA FOUNDATION.

Szerokiej publiczności znana jest jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna w TVN, TVN24, TVN24BIS oraz TTV. Od kilku lat współpracuje także z telewizją DOMO+, współtworząc i prowadząc program „Domy gwiazd”.

Jest także ekspertką z zakresu autoprezentacji oraz autorką książek „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie" oraz „Gorzka czekolada".

Omenaa Mensah to kobieta multizadaniowa, która jak nikt inny doskonale łączy biznes z działalnością charytatywną. Jest założycielką i Prezesem Fundacji Omenaa Foundation, w ramach której buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie, z której pochodzi jej Tata. Jej chęć pomocy afrykańskim dzieciom, które żyją na ulicy, motywuje ją do inicjowania i realizacji projektów biznesowych, które zasilają konto budowy szkoły.