Działalność Biznesowa

Omenaa Mensah od kilku lat sukcesywnie rozwija różne sfery działalności biznesowej. Jest udziałowcem kilku spółek i inicjatorką marki designerskiej Ammadora. O wszystkich tych działaniach można przeczytać w tej zakładce. 

Ammadora

AMMADORA

Omenaa Mensah to wytrawna biznewoman ze szczyptą artystycznej duszy. Kocha wnętrza z klimatem, a do designu zawsze przywiązywała ogromną wagę. Długo szukała mebli do swojego domu. Kiedy ich nie znalazła zdecydowała, że sama je wyprodukuje. Tak w 2012 roku narodziła się jej marka AMMADORA, która dziś tworzy oryginalne meble na zamówienie. Meble niezwykłe, bo inspirowane sztuką, finezyjnie łączące nowoczesne technologie z antykami, rzeźbą, czy malarstwem. Każdy mebel to niepowtarzalne dzieło sztuki, które wnętrzu dodaje charakteru i odzwierciedla wyrafinowany smak jego właściciela.

W AMMADORA Omenaa Mensah nie projektuje mebli. Jest raczej wizjonerem, kreatorem pomysłów i  zarządzającą procesem powstawania mebli. Samo projektowanie zostawia specjalistom. Na początku współpracowała z rzeźbiarką Dorotą Banasik oraz malarką Dorotą Golińską. W miarę rozwoju firmy sukcesywnie rozszerzała współpracę także o innych  projektantów, architektów i artystów.

http://ammadora.com/

Osada Borkowo

OSADA BORKOWO

Omenaa Mensah jest współudziałowcem energooszczędnego osiedla OSADA BORKOWO w Borkowie przy ul. Strumykowej. Projekt osiedla opracowało biuro Kwadrat, prowadzone przez Jacka Droszcza, architekta i wieloletniego wykładowcę Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej, którego  największym sukcesem jest zwycięstwo w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Budynki zostaną wykonane w nowoczesnej technologii o energooszczędnym standardzie z zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania EUco niższą niż 70 kWh/m² rocznie. Od fundamentów, aż po dach ocieplone będą kompleksowym systemem Termo Organika.

"Osada Borkowo" to miejsce z dobrą energią do mieszkania. W trakcie prac budowlanych natrafiono na ślady osady z wczesnej epoki żelaza (trwająca od około połowy VIII do mniej więcej połowy V wieku p.n.e.). Najważniejszym znaleziskiem jest pozostałość obiektu mieszkalnego (sporych rozmiarów ziemianki) z dobrze zachowanymi szczątkami ścian budynku oraz licznymi fragmentami naczyń ceramicznych oraz przedmiotów wykonanych z  żelaza i bursztynu. Osada ta była najprawdopodobniej zamieszkiwana przez przedstawicieli tzw. kultury pomorskiej, funkcjonującej między innymi na terenie Pomorza od wczesnej epoki żelaza, do końca wczesnego okresu przedrzymskiego (od około 600 do 200 r. p.n.e.). Odkrycie to pokazuje, jak długa jest tradycja tego miejsca, jako osiedla mieszkalnego o dogodnych walorach do spokojnego życia, sięgająca co najmniej 2,5 tysiąca lat wstecz.

W Borkowie pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już w drugiej połowie 2018 roku. Część dochodu z tej inwestycji Omenaa Mensah przeznaczy na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie.

http://osadaborkowo.pl/

Madam 31
 
 
 

MADAM 31

to butikowy hotel, który w ciągu dwóch lat powstanie w Trójmieście, a który będzie realizowany wspólnie z inwestorem w ramach innowacyjnego konceptu AMMADORA FOR HOTELS. Hotel zostanie stworzony na bazie odrestaurowanej kamienicy, która zgodnie z projektem otrzyma nowe wnętrze o innowacyjnym charakterze. Przedsięwzięcie zakłada, iż hotel będzie wyposażany meblami pod mecenatem marki AMMADORA, której zadaniem będzie stworzenie niepowtarzalnego klimatu tego obiektu. Docelowo MADAME31 będzie nie tylko luksusowym hotelem, ale także mekką kultury z ruchomą galerią designu, sztuki oraz fashion, gdzie klienci będą mogli kupić poszczególne elementy ekspozycji.

James Button

 

JAMES BUTTON

to młody start-up zajmujący się produkcją i sprzedażą koszul biznesowych, w którym Omenaa i fundacja Omenaa Foundation mają udziały. To synonim doskonałej jakości materiałów oraz warsztatu krawieckiego, opartego na precyzyjnej rozmiarówce dopasowującej szerokości kołnierza i długość rękawów koszuli do sylwetki klienta. Dzięki temu koszule JAMES BUTTON porównywane są z tymi szytymi na miarę. W kolekcji marki znajdziemy klasyczne modele typu biznesowego zarówno męskie i damskie, a także ultrakobiece fasony w stylu fashion. Firma realizuje stałą akcję charytatywną Każda koszula pomaga, w ramach której 5% z każdej sprzedanej koszuli przeznaczona jest na szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie.

https://jamesbutton.com/pl/

W ramach James Button wspólnie z zespołem uruchomiliśmy również markę premium Occhiello.

Occhiello to marka promująca klasyczną włoską elegancję.

Specjalizuje się ona w szyciu na miarę, co gwarantuje idealne dopasowanie do sylwetki, a także stwarza możliwość pełnej personalizacji.

http://occhiello.pl/

Ammadora & Heban
 

 AMMADORA & HEBAN

to ultraluksusowa marka mebli będąca efektem współpracy Galerii HEBAN specjalizującej się w sprzedaży wyjątkowych mebli oraz doświadczenia Omeny Mensah w produkcji mebli z najwyższej półki. To jedne z najbardziej ekskluzywnych mebli obecnie dostępnych na rynku dóbr luksusowych w Polsce.
Meble produkowane są we Włoszech i w Polsce. Większość kolekcji powstaje w niewielkiej toskańskiej manufakturze, która od trzech pokoleń specjalizuje się w produkcji ręcznie robionych mebli. W Polsce przygotowywane są blaty meblowe. Produkowane są one z innowacyjnego tworzywa zwanego Lavastone, którego skład został opracowany specjalnie na potrzeby A&H. To połączenie betonu, żywic oraz pigmentów. Materiał spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie trwałości na uderzenia, a także odporności chemicznej, co gwarantuje blatom ich niezniszczalność i zawsze doskonały wygląd. W najdroższej wersji ma wtopione płatki srebra lub złota.
Pierwsza kolekcja marki nosi nazwę ETERNITY.

http://ammadoraheban.com/

REALIZACJE: